אסטרטגיה, ייעוד, חזון וערכים

דבר נשיא המכללה

מר שי פירון, שר החינוך לשעבר

קרדיט צילום: קרן גפני

כנשיא המכללה ובשם כל צוות המכללה אני רוצה לפתוח בברכה חמה לכל הסטודנטים ולבאי ביתה. מכללת IPC היא יותר ממוסד לימודים – היא דרך חדשה בעולם התעסוקה וההכשרה המקצועית בישראל.

בחיי המקצועיים כרב, מחנך, וכשר חינוך לשעבר, למדתי על הצורך הרב לפתח, לצד מסגרות אקדמיות, מסגרות הכשרה לתעסוקה מקצועית שיש בהן כדי להעניק לכל אזרח את האפשרות לרכוש מקצוע רלוונטי, להשתכר בכבוד ולפתח חיים של משמעות.

במכללת IPC, אנו מחויבים להכשיר את הסטודנטים למקצועות העתיד, תוך שימוש במתודולוגיות חדשניות וטכנולוגיות מתקדמות במגוון מקצועות העתיד ולפי דרישות עולם התעסוקה המתפתח.

כאיש חינוך וכשר חינוך לשעבר אני רואה חובה מוסרית להנגיש את עולם ההכשרות המקצועיות לכל האוכלוסיות.

המכללה מתחייבת לפתח ולקדם את הפוטנציאל הטמון בכל אדם ולהעניק הזדמנות שווה לכל סטודנט. אנו מאמינים שלכל אחד ואחד עומדת הזכות לרכוש  מקצוע חדש או לסלול לעצמו קריירה שנייה.

מכללת IPC עומדת בחזית החדשנות והאיכות בתחום החינוך הדיגיטלי. תוכניות הלימוד שלנו מתוכננות להקנות מיומנויות מעשיות, ידע עדכני והכשרה מקצועית שתאפשר לבוגרינו להצטיין בעולם עתיר התחרות של ימינו.

בנוסף, אנו גאים בקהילת הבוגרים שלנו שהופכים למובילים בתעשייה, ליזמים ולחדשנים בתחומם. אנו מבטיחים לספק תמיכה, הדרכה, והשראה לאורך כל הדרך, מרגע פתיחת הלימודים ועד השתלבות מוצלחת בשוק העבודה

במשנה נאמר: “לא המדרש הוא העיקר, אלא המעשה” (אבות א’, י”ז). כך גם בחינוך שלנו, נשאף לא רק ללמוד אלא ליישם את הידע בפועל, להביא אותו למציאות היומיומית ולשנות את העולם לטובה.

אני מזמין אתכם להיות חלק ממסע זה, ללמוד, לגדול ולהשפיע. יחד, נמשיך לעצב ולפתח את עולם ההכשרות המקצועיות ושוק התעסוקה הישראלי.

קרדיט צילום: קרן גפני

בברכת למידה פורה,

הרב  שי משה  פירון,

נשיא   מכללת   IPC  

הייעוד

אנו דוגלים בקידום השוויון בלימודים ובתעסוקה בחברה הישראלית, באמצעות הענקת הזדמנות לכל אחת ואחד לרכישת מקצוע מבוקש

אנו שואפים לקדם ולטפח צעירים וצעירות בתחילת דרכם, לסייע בידיהם לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם בבניית קריירה משגשגת וארוכת שנים, ובקצרה – להפוך אותם ליזמים עסקיים מובילי דרך

אנו מאמינים בסלילת קריירה שנייה לאנשים המעוניינים לפלס את דרכם בעולמות חדשים, משתנים ומאתגרים

בין שותפינו העסקיים

החזון הלימודי

מכללת IPC שואפת להיות אתר המכללות האיכותי והמוביל בישראל ללימודים מקוונים, ולהוביל דרך חדשה בעולם התעסוקה וההכשרה המקצועית בישראל.

המודל הלימודי פורץ הדרך שפיתחה המכללה מבוסס על מספר עקרונות וקווים מנחים:

התמחות הדרגתית
הקורסים במכללת IPC נבנו ע"י צוות מומחי הדרכה ביחד עם צוות המומחים בתחום המקצוע של הקורס. כלל הקורסים נועדו להקנות את הידע בצורה הדרגתית כך שכל תלמיד מכל סוג רקע וניסיון יצליח לצבור את הידע מאפס ומשם להתקדם איתנו כל הדרך להצלחה. כלל הקורסים נמצאים במערכות למידה מתקדמות אשר נותנות פידבק לתלמיד במהלך הלמידה ומוודאות את הבנת החומר בטרם מעבר לנושאים נוספים.
מומחי תעשייה בכירים
כל קורס מפוקח ומנוהל על ידי מנהל תחום שהינו מומחה מוכר בתחומו, וכן מצוות מנצח ומוביל של מרצים, כולם מגיעים מהעולם המעשי והינם בעלי רקורד מוכר ומוערך בתעשייה. כל המודולים הלימודיים המשמשים בקורסים השונים פותחו בהתאם לצורכי השוק כדי להבטיח לימודים העומדים בדרישותיו המשתנות.
לימודים מקוונים היברידיים
כל קורס מפוקח ומנוהל על ידי מנהל תחום שהינו מומחה מוכר בתחומו, וכן מצוות מנצח ומוביל של מרצים, כולם מגיעים מהעולם המעשי והינם בעלי רקורד מוכר ומוערך בתעשייה. כל המודולים הלימודיים המשמשים בקורסים השונים פותחו בהתאם לצורכי השוק כדי להבטיח לימודים העומדים בדרישותיו המשתנות.
ליווי צמוד
מכללת IPC מעניקה לתלמידיה ליווי אישי וצמוד במהלך כל זמן הלימודים – וגם אחריהם. בלא הגבלת זמן, שנים קדימה. הליווי כולל מענה לשאלות ולכל בעיה שעלולה לצוץ, ועדכונים על כל המתרחש והמתחדש בתחום ובענף שהסטודנט למד. את הליווי המקצועי והמהיר מעניק צוות המרצים המוסמך שלנו, הרלוונטי לתחום ההתמחות של הסטודנט.
התנסות מעשית
במכללת IPC שמנו לנו כמשימה ראשית לשלב התנסויות מעשיות מתחום המקצוע של הקורס, כל תלמיד יקבל התנסות מעשית ויצבור ניסיון פרקטי בתחום אותו הוא לומד בטרם ההגעה למקום העבודה.
מצגות אינטראקטיביות
הקורסים המקוונים מלווים באנימציה המתקדמת ביותר בתעשייה ובמתכונת לימודית חדשנית בענף מצגות הוידאו האינטראקטיביות בעולם כולו. חשוב לנו לוודא ולהבטיח שהקורסים יהיו מעניינים ומושכים, וכי הסטודנטים יצליחו לשמור על רמת קשב מקסימלית ורציפה בכל שלב ושלב.